Haber Bülteni

KREDİ KARTI İLE GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ

 •          Kredi kartıyla alışveriş yaparken güvende miyim?

o    kamerithalat.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. EV SSL Güvenlik Sertifikası, McAfee Secure/PCI Compliance ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

 

 •          Kredi kartı güvenlik kontrolü gerekli mi?

o    Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biri. Bu nedenle kredi kartıyla yaptığınız alışverişler sırasında bazen bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Böyle bir durumda bankanız, kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bunun için, bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Unutmayın! Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranıza ulaşılamazsa siparişiniz iptal edilebilir. kamerithalat.com’a üye olurken verdiğiniz telefon numarasının doğruluğundan emin olmalısınız. Çünkü siparişinizle ilgili her türlü bilgilendirme için e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.

 

 •          3D Secure nedir?

o    3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

 

 •         3D Secure neden güvenlidir?

o    3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

 

 •          3D Secure Hepsiburada.com’da nasıl işler?

o    kamerithalat.com’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka

bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Güvenliğiniz için, işleminizi “Şifreyle Onayla (3D Secure)” ile gerçekleştirmenizi öneririz.

• Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir.

• İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Finansbank ve Fortis kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde “Şifreyle Onayla (3D Secure)” seçeneği sipariş onay sayfasında görünür.

• 3D Secure’la gerçekleştireceğiniz işlemlerde “Sipariş Onayla” sayfasının ortasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.

• Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işleme hazır hale gelir.

•“Şifreyle Onayla (3D Secure)” butonuna tıkladınız. Eğer hiçbir şifre sorulmadan işleminiz gerçekleşirse; kredi kartınız henüz 3D uyumlu değil demektir. Ama bu durumda yapacağınız işlem de 3D özelliğine sahip olacaktır.

• 3D Secure’la onaylamada ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, diğer “Sipariş Onayla” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan GSM numaranıza SMS’le gönderilir. Böylece, kredi kartınızın yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.

• 3D Secure’la gerçekleştirdiğiniz siparişlerde işlemi şifrenizle onayladığınız için, siparişiniz güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede adresinize teslim edilir.

 

 •          3D Secure şifresini nasıl tanımlayabilirim?

o    Kredi Kartınız 3D Secure sistemine uyumlu değilse, şifre sayfası açılıp otomatik olarak kapanır. Güvenliğiniz için 3D Secure uyumlu bir kredi kartı kullanmanızı öneririz. 3D Secure sistemine uyumlu kredi kartınızla yapacağınız ilk işlemde, onaylama sayfasında sistem sizi banka şifre tanımlama sayfasına aktarır. Bu sayfadan şifrenizi tanımladıktan sonra 3D Secure’la internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

PAYPAL İLE GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ

PayPal kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli bir online ödeme yöntemidir.

Paypal Nedir?

PayPal kredi kartı bilgilerinizi alıcı veya satıcılarla paylaşmadan online ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli bir ödeme yöntemidir.

PayPal ile Türk Lirası, ABD Doları ve Euro dahil olmak üzere birden fazla para biriminde ödeme yapabilirsiniz.

Neden PayPal?

PayPal, Türk Lirası ve 24 farklı para biriminde ödeme yapmanın ve almanın daha güvenli yoludur. PayPal'a kredi kartı bilgilerinizi bir kez girerek satıcıyla veya alıcıyla paylaşmadan ödeme yapabilirsiniz.

 • Finansal bilgileriniz hiçbir zaman satıcılarla paylaşılmaz
 • Elinize geçmeyen ürünler konusunda koruma sunulur
 • Yetkisiz ödemelere karşı koruma altında olursunuz
 • Her ödeme e-posta ile onaylanır

Kamer İthalat bir "Paypal" ödeme noktasıdır.

 

 EFT / HAVELE İLE GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ

 •          Sitemize üye olduktan sonra gönlünüzce alışveriş yapabilir; ödemesini de dilerseniz havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin en yeni ve en güvenilir online fotoğraf mağazasına ücretsiz üye olmak için ana sayfamızdaki “Üye Ol” butonuna tıklamanız yeterli!

Üyelik formunu doldurduktan sonra:

• Beğendiğiniz ürünü alışveriş sepetinize ekleyin. İsterseniz sitemizden alışverişe devam edebilirsiniz.

• İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra “Satın Al” butonuna tıklayarak “Sepetiniz” ekranına gelirsiniz. Burada “Özet” bölümünden altığınız ürün bilgisinizi görebilirsiniz, doğruluğunu onayladıktan sonra "İleri" yaparak diğer ekrana geçiş yaparsınız.

• Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra "Mesafeli Satış Sözleşmesi"ni onayladıktan sonra ödeme ekranına geçin.

• Ödeme ekranında kredi kartı seçeneğinin yanındaki “Havale/EFT” butonuna tıklayın ve açılan ekranda ödemeniz gereken tutar gelmektedir, "Siparişi Onaylıyorum" tıkladıktan sonra, yeni ekranda Kamer İthalat a ait banka hesap numaralarını göreceksiniz. Size sunulan bankalardan birini seçip hesap numarasını bir yere not edin. ve Banka havalesi konusuna sipariş referansını eklemeyi unutmayınız. 

• Siparişiniz artık sistemimize kayıt olmuş durumdadır. 

• Havale/EFT işleminizi yaptıktan sonra işlemlerinizin daha hızlı gerçekleşmesi için Müşteri Hizmetlerine, Ücretin gönderildiği banka bilgisini vermeniz gerekmektedir.

• Havale/EFT işleminiz onaylandığı size bir e-posta mesajıyla bildirilir, bu mesajı aldığınızda siparişiniz hazırlanma aşamasına geçmiş demektir.

 MAIL ORDER İLE GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ

Mail Order Nedir?

   Mail Order, kredi kartınız ile ödeme yapmanızı sağlayan bir " Kredi Kartı Ödeme Talimatı "dır.

 • Neden Sitemizde Mail Order Kullanıyoruz?

   Mail Order kullanarak, bankalar tarafından sağlanan sanal POS sistemlerinin, sabit ve sürekli giderlerinin sistemimizin genel  giderlerine olan yükünü azaltıyoruz. Bu sayede siz müşterilerimize daha avantajı fiyatlar sunabildiğimiz için Mail Order  kullanıyoruz.

 • Mail Order ile ödeme yapmak güvenli mi?

   Mail Order, sadece sizin onayınız ile kredi kartınızı kullanarak ödeme yapmanızı sağlar. Yazılı ve imzalı onayınız olmadan  ödeme gerçekleştirilemez. Bu sebeple Mail Order güvenilir bir ödeme sistemidir.

   Mail order ile verdiğiniz ödeme talimatı imzanızı ve o günkü tarihi içeren form sadece bir kez kullanılabilir.

 • Mail Order Formunda yer alan kredi kartı bilgiler kimler tarafından görülür?

   Mail Order Formu sadece firmamızın anlaşmalı bankalar tarafından ödeme talimatı göndermeye yetkili kılınmış, ödeme  yetkilisi tarafından görülür ve işleme koyulur. Mail Order Formunda yer alan bilgiler ile, sizin imzalayarak onayladığınız işlem  dışında bir işlemin yapılması mümkün değildir.

*MAIL ORDER ÖDEMELERİNİZ İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU YAZICINIZDAN ÇIKARTIP, BİLGİLERİNİZLE DOLDURDUKTAN SONRA FAKS OLARAK: 0212 512 27 23 veya bilgi@kamerithalat.com YE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.